Minerální rovnováha

Pro správné fungování potřebuje organismus každého živočicha vyvážený poměr minerálů, tzv. MINERÁLNÍ ROVNOVÁHU

Minerální látky mají významnou stavební roli v každém živém organismu, protože se podílejí na tvorbě tkání, na růstu orgánů a jejich funkci, jsou součástí mnoha biochemických procesů v metabolismu živin, podílejí se na vedení nervových vzruchů a jiných fyziologických činností. Jsou nepostradatelné pro správný vývin kostry, ovlivňují reprodukci, vzhled i psychiku. Jsou významným faktorem vnitřního metabolizmu, účastní se tvorby enzymů, hormonů, vitamínů a jiných pro život nezbytných látek. Jejich nedostatek i přebytek se výrazně projevuje na zdraví.

Minerály jsou pro tělo nejlépe stravitelné a využitelné z rostlinných zdrojů

Minerály v organické podobě získané z rostlinných zdrojů jsou kompatibilní s organismem živočicha a proto i snadno stravitelné. Mají vysokou vstřebatelnost a organismu prospívají. Syntetické minerální látky, které se přidávají do komerčních krmiv, mají velmi nízkou využitelnost, někdy až pouze 1%. Kromě toho se ukládají v těle a mají vedlejší nežádoucí účinky.

Společnost REICO Vital-Systeme si velmi zakládá na své minerální rovnováze v organické podobě, kterou do svých krmiv přidává jako jediná v Evropě. Právě tato minerální rovnováha z rostlinných zdrojů společně s kvalitními surovinami dělá z Reica jedinečné a zdraví prospěšné krmivo.

Minerály se získávají z několika druhů mořských a sladkovodních řas a v přesném poměru se upravují mikronizací, která zajistí maximální vstřebatelnost. Minerály se vstřebávají  již přes sliznice v dutině ústní a do 20 minut se všechny dostanou do krevního oběhu. Organismus následně vstřebá přesně tolik, kolik potřebuje. Tím je pokrytá přesná denní dávka v nejlépe využitelné podobě a zbytek organismus vyloučí, bez ukládání v tkáních, přirozeným způsobem.

Minerální rovnováha